Aktuality z farnosti

Ohlášky 18.7.2021

 

  • Dnes je 16. neděle v liturgickém mezidobí. V úterý máme nezávaznou památku sv. Apolináře, biskupa a mučedníka, ve středu rovněž nezávaznou památku sv. Vavřince z Brindisi, kněze a učitele církve. Na čtvrtek připadá svátek sv. Marie Magdalény a na pátek svátek sv. Brigity, řeholnice a patronky Evropy. V sobotu bude opět nezávazná památka sv. Šarbela Machlúfa, kněze a příští neděle bude 17. v liturgickém mezidobí.
  • Pamatujeme v modlitbě na všechny, které zasáhly ničivé povodně v Německu a o modlitbu prosíme také všechny věřící,“ vyzývají biskupové Čech, Moravy a Stezka a dodávají, abychom zvláště mysleli na ty, kteří přišli o své příbuzné a na nezvěstné osoby, aby v těchto těžkých chvílích nalezli u Pána útěchu a pomoc. „Modleme se za všechny, kdo byli poškozeni nebo přišli kvůli této přírodní katastrofě o majetek a prosme, ať najdou sílu na opravu svých domovů.“