Ohlášky – 5. neděle velikonoční

10.5.2020 – 5. neděle velikonoční

Dnes je 5. neděle velikonoční. V úterý oslavíme svátek posvěcení pražské katedrály, ve středu máme nezávaznou památku Panny Marie Fatimské, ve čtvrtek svátek sv. Matěje, apoštola a v sobotu svátek sv. Jana Nepomuckého, mučedníka, hlavního patrona Čech. Příští neděle bude 6. velikonoční.

Od pondělí budou v bazilice obnoveny mše svaté pro veřejnost a to v následující úpravě: ve všední dny bude mše svatá vždy ráno v 7:15 a večer v 19hod. Dosud zapsané mešní intence budou slouženy v 19hod. V neděli 17.5. budou mše svaté v 10 a v 18hod; dopoledne, v případě účasti věřících vyšší, než 100 lidí bude paralelně sloužena mše svatá na jiném místě. I z tohoto důvodu přijďte, prosíme, včas na bohoslužbu.

Při všech bohoslužbách bude nutno:
používat roušky přes ústa a nos
svaté přijímání se bude podávat pouze na ruku
bude nutno zachovat (mimo členy jedné domácnosti) rozestupy 2m