Ohlášky 11. 12. 2022

  • Dnes je 3. neděle adventní – Gaudete. V pondělí je nezávazná památka Panny Marie Guadalupské, v úterý pak památka sv. Lucie, panny a mučednice, ve středu máme památku sv. Jana od Kříže, kněze a učitele církve, a příští neděle bude 4. adventní.
  • Rorátní mše svaté při svíčkách jsou během adventu ve středu a v pátek v 5:45. Mše svatá v 7:15 v tyto dny není.
  • Od 30. listopadu je v našem klášteře výstava o Libuši Šafránkové, kterou připravila Česká televize ve spolupráci s naším klášterem. Bude k shlédnutí do 1. ledna 2023.
  • Upozorňujeme, že příští neděli 18. 12. tedy na 4. adventní budou mše svaté v 10:00 a v 18:00 mimořádně v Letním refektáři (vstup bude přes nádvoří u lva). ČT v naší bazilice připravuje živý přenos adventního koncertu. Je to tedy z organizačních a technických důvodů. Počítejte i s tím, že nádvoří před bazilikou bude z velké části obsazeno přenosovými vozy a technikou ČT. Děkujeme za pochopení a prosíme o trpělivost.
  • Tradiční vánoční sbírka hraček, sportovních potřeb a dalších dárků pro děti uprchlíků proběhne v naší bazilice při mši svaté o Štědrém večeru v 16 hodin.