Ohlášky 18.9.2022

  • Dnes slavíme Výročí posvěcení tohoto opatského chrámu. Zítra máme nezávaznou památku sv. Januária, biskupa a mučedníka, v úterý památku sv. mučedníků korejských Ondřeje Kim Tae-gona, kněze, Pavla Chong Ha-sanga a druhů, ve středu bude svátek sv. Matouše, apoštola a evangelisty a v pátek památka sv. Pia z Pietrelciny, kněze. Příští neděle bude 26. v liturgickém mezidobí.
  • Případné další zájemce o výuku náboženství prosíme, aby na sebe nechali kontakt v sakristii.
  • Dnes se od 14.30 koná v zahradě u bratří kapucínů na Loretánském náměstí tradiční Memorial Vojty Orla. Srdečně zveme!
  • Náš klášter a Národní památkový ústav zvou k účasti na workshopu Péče o historický liturgický textil nejen pro kostelníky. Koná se příští neděli 25. září od 13 hodin. Zakončen bude liturgií nešpor s představením textilní památky naším opatem. Podrobnosti jsou na vývěsce vzadu v kostele.